محصولات چسب کاشی پودری

دسته بندی: دسته‌بندی نشده

بیش از این در مقاله های چسب کاشی و انواع آن با چسب کاشی آشنا شده اید. چسب کاشی در بازار بسیار متنوع است و دو نوع خمیری و پودری در بازار بسیار رایج تر است. چسب کاشی پودری بر پایه سیمان است. این چسب برخلاف چسب های کاشی خمیری، بعد از سفت شدن، با افزودن آب به حالت خمیری بر نمی‌گردد. از این رو چسب کاشی پودری پس از مخلوط شدن با آب،برای مدت زمان مشخصی قابل استفاده است.

اهمیت چسبندگی چسب کاشی پودری و مدت زمان آن

چسبندگی چسب های کاشی بسیار مهم بوده و این ویژگی چسبندگی آنها است که این محصولات را بر ملات سیمان ارجح می‌سازد. چسب های کاشی پودری به دلیل داشتن افزودنی های آلی و معدنی، نسبت به ملات سیمان از چسبندگی بسیار بالایی برخوردار می‌باشند. با توجه به نوع و میزان ترکیبات استفاده شده در چسب های پودری، این چسب ها برای کاربرد هایی همچون کف، دیوار و استخر مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه به تاثیر افزودنی های پلیمری بر عملکرد چسب های کاشی پودری می‌پردازیم.

اثرات افزودنی پلیمر بر کیفت چسب کاشی پودری

افزودنی های پلیمری و مرغوب بودن چسب کاشی پودری چه فوایدی دارد؟ اگر فقط در چسب کاشی پودری سیمان استفاده شود، چسب آن استحکام مورد نظر را نخواهد داشت. اگر بخواهیم دقیق تر این مکانیزم را توضیح دهیم باید به خواص ذاتی سیمان برگردیم. سیمان برا حفظ استحکام نیاز به آب دارد و وقتی آب به اندازه کافی در ملات سیمان نباشد بعد از خشک شدن سیمان پوک خواهد شد. از این رو با افزودن افزودنی های مختلف می‌توانیم آب کافی را برای استحکام ترکیبات سیمان در چسب کاشی پودری حفظ کینم.

اثرات جذب آب بر چسبندگی چسب کاشی پودری

حال چرا این جذب و وجود آب در چسب کاشی پودری مهم است؟ در اینجا باید به انواع کاشی مورد استفاده بپردازیم. به طور کلی کاشی های موجود در بازار در دو دسته کاشی های  معمولی یا قرمز و کاشی پرسلان طبقه بندی می‌شوند.  تفاوت عمده این کاشی ها در ترکیبات و دمای پخت بیسکوئیت آن‌ها می‌باشد. به طور کلی بیسکوئیت کاشی های معمولی مثل سفال بوده و جذب آب بالایی دارند. از سوی دیگر، کاشی های پرسلان به دلیل پخت در دمای بالاتر، دارای بیسکوئیتی با تخلخل کمتر بوده و این عامل موجب کاهش چشمیگری در جذب آب آن‌ها می‌شود. کاشی های با جذب آب کم در هنگام کاشی کاری، به سرعت آب موجود داخل چسب را جذب خود کرده و در نتیجه موجب کاهش چسبندگی چسب کاشی می‌شوند

 

انواع محصولات چسب کاشی پودری

TN1000

چسب کاشی پودری بیدک بر پایه افزودنی های معدنی و پلیمری و برپایه تکنولوژی نانو ساخته شده و به دلیل فرمولاسیون ویژه خود، از قدرت چسبندگی و کارپذیری بالایی برخوردار است. چسب کاشی TN1000مناسب برای چسباندن انواع کاشی های ساده و پرسلان برروی سطوح عمودی و افقی می‌باشد.

 

درباره نویسنده:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست