لوگو

چسب کاشی خمیری

آیا می­دانید پر استفاده ترین و در­دسترس ترین انواع چسب کاشی در بازار ایران چه نوع چسب کاشی هایی هستند؟ پر استفاده ترین انواع چسب کاشی در بازار ایران، چسب کاشی پودری و خمیری است. اگر برای خرید چسب  کاشی به بازار مراجعه کنید با تنوع محصول، از جمله چسب کاشی پودری و خمیری برخورد خواهید کرد.

حتما برای شما هم سوال پیش آمده است که برا چسباندن کاشی بر روی گچ از کدام یک از چسب کاشی پودری و خمیری استفاده کنم؟ و یا برای مناطق مرطوب کدام چسب عمر بیشتری خواهد داشت؟

چسب کاشی خمیری چیست؟

چسب های کاشی خمیری بر اساس ترکیبات رزین های آکریلیکی، پودر های معدنی و مواد غلظت دهنده ساخته شده اند. چسب کاشی پودری قابلیت بالایی و زیادی در مقابل نفوذ آب دارد پس برای محیط هایی که به طور دائم و زیاد در معرض رطوبت و آب هستند، مورد استفاده قرار می­ گیرد. به طور کلی، در مناطق جغرافیایی پربارش مثل شمال کشور استفاده از چسب کاشی خمیری، انتخاب عاقلانه و به صرفه ای محسوب می­شود. و اغلب برا استفاده در این محیط ها خریداری و ذاستفاده می شود. چسب کاشی خمیری بر خلاف چس کاشی پودری، بر روی گچ خیلی خوب عمل می­کند، چرا که خمیر چسب کاشی مقاومت بالایی در مقابل نیروی فشاری و کششی دارد. این چسب‌ها در برابر مشتقات نفتی، اسید ها و آب مقاومت خوبی دارند.

شرایط و نحوه استفاده از چسب کاشی خمیری به چه صورت است؟

سطوح زیر کار باید کاملا خشک و بدون هرگونه کثیفی، چربی، گرد و غبار و… باشد. اگر سطوح دارای ناهمواری باشد، باید با استفاده از چسب های پرایمر یا چسب های بتن سطوح زیری مناسب آن را آماده کرد و سپس کاشی ها را بر روی آن قرار داد. پس از انجام شرایط گفته شده، می‌توانید با استفاده از یک کاردک، چسب کاشی خمیری را بر روی محل مورد نظر قرار دهید و کاشی را متصل کنید.

کاشی هایی که با این شیوه و چسب کای خمیری نصب می‌شوند، پس از سه روز آماده بهره برداری هستند. لازم به ذکر است که مصرف زیاد چسب به معنای آن نیست که کاشی ها محکم تر به سطح می‌چسبند و فقط به بیشتر اسفتاده کردن چسب فقط آنرا هدر دادید. میزان مورد نیاز چسب کاشی خمیری بستگی به وضعیت سطح زیرین کار دارد که دارای تخلخل و ناهمواری و شیار باشد یا خیر. اما به طور کلی و غالبا هر 5/2 کیلوگرم چسب کاشی، برای یک متر مربع کافی است.

کاربرد های چسب کاشی خمیری چیست؟

 • می‌شود برای چسباندن انواع کاشی و سرامیک بر روی گچ، سنگ و… از این چسب ها بهره ببرید.
 • برایچسباندن کاشی جدید بر روی قدیمی می‌توانید از چسب کاشی خمیری استفاده کنید.
 • چون چسب های کاشی خمیری در برابر رطوبت بسیار مقاوم هستند، می توانید در سرویس بهداشتی و حمام نیز از آنها استفاده کنید.
 • سنگ های طبیعی و مصنوعی را می‌تواند بر روی سطح افقی و عمودی بچسباند.
 • در سازه هایی که دارای تنس فشار یا کششی هستند قابل استفاده می‌باشند.

مزایای چسب کاشی خمیری چیست؟

 • قیمت چسب کاشی خمیری بسیار به صرفه است و هزینه تمام شده کار شما را بسیار کاهش می‌دهد.
 • نصب کاشی به چسب خمیری بسیار بالا است. و کیفیت کار بسیار خوب می‌باشد.
 • دارای چسبندگی و ارتجاعی مناسب به سطح زیر کار است.
 • به تنش های زیاد از جمله  زلزله های کم شدت، نشست و افت بنا  مقاوم است و خاصیت الاستیکی بالایی دارد.
 • انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد به صورتی که ترک یا شکستگی بر روی کاشی نصب شده ایجاد نخواهد شد.
 • پس از خشک شدن دیگر نسبت به آب و رطوبت نفوذ ناپذیر است. و در برابر سرما و گرما پایدار می‌باشد.

چگونه چسب کاشی خمیری را ذخیره کنیم؟

شرایط نگهداری صحیح از چسب کاشی خمیری به این صورت است که می توانید شش ماه د%D

مطالب مرتبط

انواع کاشی

کاشی ها و سرامیک ها انواع مختلف و متنوع ای دارند که برخی از آن ها رو در این مقاله برای آَشنایی بیشتر توضیح مختصری دادیم. کاشی سرامیکی کاشی سرامیکی یکی از رایج ترین انواع کاشی است که در خانه یافت می شود زیراکاربرد های بسیاری دارد. دوام افزایش یافته این نوع کاشی موجب می شود کاشی‌های سرامیکی برای هر اتاقی در خانه مانند: آشپزخانه، حمام و ‌یا حتی ورودی‌ها استفاده شود. از مزایا این نوع کاشی می توان گفت نصب آن آسان است، به راحتی تمیز می شود و در صدها سبک موجود است که می تواند با هر طرحی مطابقت داشته باشد و برای بازسازی با بودجه محدود گزینه مناسبی است.

کاشی کاری سنتی ایرانی

بندکشی و تمام چیزی که باید در مورد آن بدانید

تاریخچه کاشی

نحوه اعمال چسب کاشی پودری

مزیت چسب کاشی نسبت به سیمان